Klaar voor gebruik! Training over (semi-)geautomatiseerde surveillance van zorginfecties

Geplaatst op: 4 februari 2022

shutterstock_2026092389-Semigeautomatiseerde_Surveillance

Het bevorderen van surveillance van uitbraken en dragerschap van resistente micro-organismen, antibioticagebruik en zorginfecties is één van de speerpunten van het zorgnetwerk. Binnen dit thema wordt in het UMC Utrecht het project “Semi-automatische surveillance van zorginfecties” uitgevoerd.

Binnen dit project wordt geprobeerd om met behulp van algoritmes informatie over hoe en hoe vaak zorginfecties ontstaan op een betrouwbare manier uit de bestaande ziekenhuisinformatiesystemen te halen. Zo kan data verzameld worden om interventies op het gebied van infectiepreventie te onderbouwen zonder dat het zorgpersoneel veel extra tijd kost.

Een belangrijk onderdeel van dit project is kennisdeling. Daarom zal er een tweedaagse training plaatsvinden met als doel om kennis van (semi-) geautomatiseerde surveillance te vergroten en ziekenhuizen te ondersteunen bij implementatie door het geven van theoretische handvatten, het bevorderen van samenwerking tussen infectiepreventie en IT, het ondersteunen van projectmanagement en het uitwisselen van praktijkervaring.

De training wordt georganiseerd in samenwerking met PREZIES en zal plaatsvinden op dinsdag 7 juni en donderdag 22 september 2022 in Utrecht of De Bilt.

Naast organisator UMC Utrecht zullen ook de andere Utrechtse ziekenhuizen Meander MC, St. Antonius en het Diakonessenhuis deelnemen samen met een aantal koploper ziekenhuizen uit het PREZIES-netwerk van het RIVM. Daarnaast zijn er op dit moment nog twee deelnemersplekken beschikbaar voor ziekenhuizen van buiten de regio Utrecht.

Van ziekenhuizen die meedoen aan deze multidisciplinaire training wordt verwacht dat zij zowel een deskundige infectiepreventie als een medewerker van IT/Datamanagement afvaardigen. Eventueel in combinatie met een projectleider of arts-microbioloog (max. drie deelnemers per ziekenhuis).

Meer informatie is te vinden in dit document en voor vragen of aanmelding kan contact opgenomen worden met Maaike van Mourik via rzn-abr-utrecht@umcutrecht.nl

Meer nieuws

Infectiepreventieweek 22 t/m 26 mei 2023

1 maart 2023

Goede infectiepreventie redt levens! Daarom organiseren wij, in samenwerking met de andere regionale zorgnetwerken antibioticaresistentie, van 22 t/m 26 mei 2023 de Infectiepreventieweek.

> lees verder

STIP Symposium Gedragsverandering in Infectiepreventie

28 februari 2023

Op donderdag 11 mei organiseert STIP een symposium over gedragsverandering in infectiepreventie. VVT en GHZ organisaties uit de regio Utrecht kunnen gratis twee medewerkers deel laten nemen aan dit symposium.

> lees verder

Netwerkbijeenkomst leden Infectiepreventiecommssies verpleeghuizen op maandag 3 april

24 februari 2023

Op maandag 3 april organiseert het zorgnetwerk weer een netwerkbijeenkomst voor leden van de infectiepreventie commissie van verpleeghuizen in de regio Utrecht met als thema “Aandachtvelders in de spotlight”.

> lees verder