Actieve inzet op infectiepreventie in de gehandicaptensector
Geplaatst op: 18 november 2020

Deze week heeft het RCT een plan goedgekeurd om te starten met activiteiten, speciaal gericht op de gehandicaptensector in de regio Utrecht. Met minimaal 750 unieke locaties, ongeveer 11750 cliënten en 13300 medewerkers is het een grote en gevarieerde sector in onze regio waar op dit gebied nog veel winst valt te behalen.
Doel van de activiteiten: kennis over infectiepreventie breed onder de aandacht brengen en daardoor meer bewustwording creëren van het belang ervan en het tegengaan van antibioticaresistentie. Dat gaan we doen door het verspreiden van de juiste informatie en praktisch toepasbare tools. We willen laten zien dat organisaties, groot en klein, heel laagdrempelig kunnen starten met het inzetten op infectiepreventie.
Wat kunnen organisaties verwachten?
De website van het zorgnetwerk gaat als centraal kennispunt een belangrijke rol spelen. Ook worden er speciale toolkits en draaiboeken ontwikkeld en gaan we bijeenkomsten organiseren.
Daarnaast zet het zorgnetwerk de komende tijd in op speciale ambassadeurs en regisseurs die infectiepreventie op de agenda zetten in hun organisaties. Deze medewerkers krijgen begeleiding vanuit het zorgnetwerk en organisaties ontvangen hiervoor een vergoeding.
Met behulp van al deze mogelijkheden kan elke organisatie straks een soort ‘keuzemenu’ samenstellen, op basis van de eigen behoefte, om te zorgen dat het onderwerp gaat leven. Binnenkort volgt meer informatie! Het RIVM heeft eerder al een Risico-inventarisatie ABR en infectiepreventie in de gehandicaptenzorg uitgevoerd: deze kan je hier lezen.
Vragen?
Stuur een mail naar Hiltjo Graafland, Projectleider Infectiepreventie gehandicaptenzorg: Infectiepreventie-GHZ@xs4all.nl
Meer nieuws
Het zit er weer op, de World AMR Awareness Week 2023! Samen met verschillende zorgprofessionals hebben de tien ABR Zorgnetwerken éxtra aandacht besteed aan antimicrobiële resistentie, waaronder antibioticaresistentie. We kijken terug op een geslaagde week!
> lees verderLeer in een nieuwe e-learning hoe je infectieziekten bij cliënten en collega’s in de gehandicaptenzorg kunt voorkomen door hygiënisch te werken.
> lees verderHet zorgnetwerk biedt een nieuw FTO aan over antibiotica-allergie. Het doel is om op regionaal niveau het aantal onjuiste antibiotica-allergie registraties te verminderen.
> lees verder